Nutrice - dokáže zázraky
01.09.2021
Výživa ovlivňuje zdraví jedince v každém jeho věku a dokáže pozitivně doplňovat již probíhající léčbu a zlepšit významným způsobem budoucnost každého z nás. Kdo by nechtěl mít doma prospívající a zdravé dítě, v dospělosti být silným a zdravým člověkem nebo stáří prožít aktivně a bez léků.
Nutriční terapeut pomáhá v každé životní fáze a to i v situacích, kdy se objeví komplikace nebo nečekané problémy. Ve většině případech dovede kvalitu života zlepšit "pouhá" úprava jídelníčku.
Několik příkladů, kdy je vhodné oslovit nutričního terapeuta:
Těhotenství - správná a vyvážená strava ovlivní zdraví matky i plodu. Začít řešit vlastní výživu je ale vhodné ještě před těhotenstvím. Nutriční terapeut v této oblasti dále pomáhá například v případě komplikace spojené s otěhotněním, po stanovení diagnózy gestačního diabetu apod..
Dětská výživa - kdo by neřešil výživu svého dítka - správnost potravin a dostatek potřebných látek a energie pro jeho správný vývoj. Neváhejte se ale obrátit na nutričního terapeuta i v otázkách kojení, neprospívání na váze a růstu, odmítání potravin, potravinové nesnášenlivosti - celiakie, laktózová intolerance, potravinové alergie, zvýšení imunity atd..
Dospělý - být správným vzorem nejen sám sobě, ale i svým dětem, kterým připravuje zázemí, ze kterého budou moci čerpat v budoucnu svého života. Aktivita a zdraví - na tom se tu staví. Láká vás některý z alternativních výživových směrů, přejete si lépe se orientovat v informacích na obalech potravin nebo byste rádi změnili své jídelní zvyklosti a návyky? Edukace o změně životního stylu ve vztahu k výživě patří vždy do rukou nutričního terapeuta.
Senior - podporovat tělesné i duševní zdraví. Být aktivním seniorem to je přání snad každého z nás. Nutriční terapeut vám dokáže pomoci například při onemocnění ledvin, komorbiditě nebo v případě potravinové a lékové intolerance či při přípravě na lékařský zákrok atd..
Toto je krátký a ne zcela úplný výčet možností, při kterých může pomoci výživa. Správnou výživou lze nejen omezit vznik nemocí, ale i zkrátit dobu léčby, případně se vyhnout hospitalizaci v nemocnici, a hlavně zmenšit riziko vzniku komplikací a tím šetřit vlastní i státní kasu.